Jdi na obsah Jdi na menu
 

Historie našeho oddílu

Sportovní oddíl TJ Dukla Olomouc, z.s., založen v roce 2000 je přímým pokračovatelem armádního střediska vrcholového sportu Dukla Olomouc, které vzniklo v roce 1975. Zejména v tom smyslu, že trenéři oddílu jsou bývalí závodníci a trenéři zmiňovaného armádního oddílu. Mezi největší úspěchy oddílu z dob minulých (70. - 90. léta min. stol.) je titul vicemistra světa v šermu kordem dvojnásobného olympionika Jaroslava Jurky, bronzová medaile dvojnásobného olympionika Jiřího Douby z ME, bronzová medaile družstva na ME, účast Jaromíra Holuba, Tomáše Kubíčka, Aleše Depty na Olympijských hrách. Dále mnoho titulů mistra ČSSR v jednotlivcích i družstvech.   

 

V současnosti má náš oddíl 74 členů a obsazuje turnaje Českého poháru ve všech věkových kategoriích (od mini žáků, přes mladší žáky a žáky, kadety, juniory až po seniory). Obsazujeme soutěže kadetů v rámci turnajů evropského poháru, soutěže juniorů a seniorů v rámci turnajů světového poháru a Grand Prix. Naši závodníci se pravidelně účastní jako reprezentanti České republiky Mistrovství Evropy i Mistrovství světa v mládežnických kategoriích i v kategorii dospělých. Na mistrovství České republiky každoročně získáváme celou řadu titulů mistra ČR a dalších medailí napříč všemi věkovými kategoriemi. Náš nejlepší závodník současnosti, Jakub Jurka, generační talent českého i světového šermu, dosahuje vynikající výsledky na mezinárodní úrovni: 2. a 3. místo na MS kadetů, juniorský mistr Evropy, mistr Evropy do 23 let, vítěz světového poháru juniorů 2018, šestinásobný mistr ČR v kategoriích kadetů a juniorů, mistr ČR seniorů, a hlavně účastník Olympijských her v Tokiu 2020.

 
article preview
 

Partneři